Preloader Kapat
Kurumsal

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Obezite ameliyatı sonrasında oluşan sarkmaların düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen post bariatrik cerrahide öncelik her zaman hasta sağlığı olmalıdır.

Obeziteden sonra yeni vücuda adapte olmaya çalışan metabolizma post bariatrik cerrahi öncesi çok detaylı incelenmeli her zaman öncelik hasta sağlığı olmalıdır. Yeni vücuda ilk adımların atılması bariatrik cerrahi ameliyatından sonra yaklaşık bir, bir buçuk yıl sonra olmalı, hasta hedeflediği kiloda iki üç ay sabit kalmalıdır. Bu standartlar sağlandığında hastanın isteğine ve sağlık durumuna göre düzeltme ameliyatları planlanabilir

Post Bariatrik Cerrahi Ne Zaman Planlanmalı?

Ameliyat için en ideal şartlar sağlanmalı.

Obezite cerrahisi ameliyatı geçiren kişilerin post bariatrik operasyonlarının planlanmasında çok özenli ve dikkatli davranılması gerekmektedir.

lk olarak amacımız hastalarımızın verdikleri kiloda sabit kalması ve yapılan estetik ameliyatların tekrarında kilo alımı veya sarkma şikayetlerinin yaşanmamasıdır. Post Bariatrik Cerrahi operasyonunu planlarken bir takım metabolik durumları da göz önüne alıyoruz. Hastanın kalp ve tansiyon değerleri, şeker problemleri, tiroid problemleri, böbrek ve karaciğer fonksiyonları gibi faktörlerin tekrar sağlıklı hale dönmesi için de bir süreç gerekmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Hangi Operasyonları Kapsar?

Hasta isteği ve sağlığına göre kombinasyonlar planlanabilir.

Obezite ameliyatı geçiren hastaların kol, sırt, meme, karın, bel çevresi, popo ve bacak bölgelerinde sarkmalar oluşur. Ama özellikle bizim başlamamız gereken noktalar karın ve bel çevresi, meme, kol, bacaktır. Bu esnada hastaların isteğine ve sağlık durumlarına göre kombine ameliyatlar planlanabilir.

Post Bariatrik Cerrahi  Sonrası

Kilo verirken hastaların hem diyet hem spor yapması gerekmektedir, post bariatrik ameliyattan sonra bile spor ve diyeti hayatımızdan eksik etmemek gerektiğini söyledi.

Hemen Bizi Arayın veya Bir Mesaj Yazın!

Aklınıza takılan tüm sorularınız, görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın.. Görüşleriniz bizim için önemlidir...
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin: