Preloader Kapat
Op.Dr.Sema Özden

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Ameliyat 6 yaşından itibaren yapılmalıdır. Okul çağına erişmiş çocuklarda kepçe kulak problemi psikolojik bir travmaya dönüşebilir. Çocuklarda genel anestezi, 10 yaş üstündekilerde ise lokal anestezi ile yapılabilir. Lokal anestezide kulağın etrafına çepeçevre anestezik madde enjeksiyonu yapılır. Kısa bir süre içinde kulak tamamen uyuşur ve ameliyat boyunca ağrı hissedilmez. Operasyon yaklaşık  olarak 1,5- 2 saat sürebilir.

Kepçe kulak operasyonunda, kulak arkasından yapılan küçük bir kesi ile kulak kepçesinin kıkırdak dokusu açılır. Eğer konka derinliği fazla ise konkadan gerektiği kadar kıkırdak çıkarılır. Kulak kepçesinin arkaya doğru kıvrımını sağlayabilmek için uygun noktalardan kıkırdak törpüsü ile kıkırdaklar inceltilir. Bu inceltme, kıkırdağı yumuşatarak daha kolay şekil verilebilmesini sağlar.

Daha sonra bu kıvrımın kalıcı olması için özel dikişler koyulur. Kullanılan dikişlerin bu operasyona uygun olması çok önemlidir. Özellikle renksiz dikişler kullanılmalıdır. Bu dikişlerle kulak sayvanının kıvrımı arttırılarak, başa daha çok yaklaşması sağlanır.

Operasyon kulak arkasından yapıldığı için dıştan herhangi bir ameliyat izi görünmez. Hasta aynı gün taburcu edilerek evine gönderilir.

 

Hemen Bizi Arayın veya Bir Mesaj Yazın!

Aklınıza takılan tüm sorularınız, görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın.. Görüşleriniz bizim için önemlidir...
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin: