Preloader Kapat
Op.Dr.Sema Özden

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Vajina Estetiği Artık Çok Kolay!

Bayanların kliniğime en sık başvuru nedenlerinden biri de genital estetik operasyonlar olup bunlardan biri de vajen daraltma işlemidir.

Vajina normal doğumlar, çoklu gebelikler (ikiz ya da üçüz gebelikler), aşırı kilo alıp verme, ileri yaş gebelikler, yüksek Doğum ağırlıklı bebek dünyaya getirme gibi nedenlerle mukoza dediğimiz iç duvar ve kas dokusu örtüsü deformasyonuyla giderek daha gevşek ve sarkık bir duruma gelir. Bu da cinsel birleşmede iki taraf için de haz alamama gibi olumsuz sonuçlara yol açmakta ve sosyal hayatı olumsuz etkilemeye başlamaktadır. 

Yapılacak bir vajina daraltma operasyonuyla bu soruna kalıcı çözüm getirmek mümkündür. 

Ameliyatsız Vajen Daraltma mümkün mü?

Bazı durumlarda vajen ameliyatsız da sıkılaştırılabilir, bunun için laser sistemlerinden faydalanılır. Bu tip laser sistemlerinde temel prensip mukozaya hasar vererek mukozanın kendisini onarması sırasında bir miktar sıkılaşmasını da sağlamaktır. Hiçbir laser işlemi operasyonun yerini tutamaz ancak çok sarkmamış, hafif gevşek vajenlerde laser sistemi kullanılabilir ya da operasyondan sonra bir miktar daha sıkılaşma istediğimiz durumlarda laser sisteminden fayda görebiliriz. 

Vajen Daraltma Operasyonu Ne zaman Yapılabilir?

Adet dönemi bitince ya da adetinizin başlamasından 10 gün önce ameliyat olabilirsiniz, burada hedef adet kanaması ile operasyona bağlı kanamayı birbirinden ayırdedebilmektir.

Vajina Daraltma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Sıklıkla lokal anestezi ve sedasyon anestezisi altında ya da genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 45 dakika – 1 saatlik bir operasyondur. Gevşemiş, sarkmış ve özelliğini kaybetmiş vajina alt duvar kısmı iç mukozası ve kas tabakasından da bir kısım önden arkaya doğru çıkarılır. Vajina kas tabakası plike edilerek sıkılaştırılır, mukoza tabakası da üzerine gergin biçimde getirilerek kendiliğinden emilen dikişlerle dikiş hattı kapatılıp operasyona son verilir. Aynı zamanda işlevselliğini kaybedip gevşemiş Ruga tabakları da yeniden düzenlenir.

Ameliyat Sonrası

Derhal evinize dönebilirsiniz, hastanede kalmanızı gerektirmez. Ameliyattan çıktığınızda vajina kanalı boyunca bir tampon yerleştirilmiş olacak ve bu tampon ertesi gün klinikte çekilecektir. Tampona bağlı ilk gün hassasiyet hissedebilirsiniz ancak tampon çıkınca rahat edeceksiniz. Aslında vajen daraltma ağrılı bir operasyon olmayıp yine de 3-4 gün dinlenmenizde fayda vardır. Ancak günlük hayatınızı kısıtlamak zorunda değilsiniz. 1. Haftadan itibaren ameliyat olmamış gibi rahatlamaya başlayacaksınız. Dikişler kendiliğinden emilen dikişler olup 15 -20 gün içinde vücuttan atılacaklardır. Tuvalet ve banyo ilk günden itibaren serbesttir. Kapalı pansuman ihtiyacı yoktur, sadece size önereceğim desenfektan solüsyonlarla temizlik yapmanızdır. Hafif ağrı kesiciler ve profilaktik antibiyotik kullanımı yeterli olacaktır. 1. Aydan itibaren ameliyat yerinize bakıldığında ameliyat olduğunuzu kimse anlamayacaktır, genital bölgede yapılan işlemlerde iz kalmaz. Cinsel hayatınıza 1. Aydan sonra dönebilirsiniz.

Operasyon Sonucu Kalıcı mıdır?

Vücudumuzda gevşeyen tüm dokularda olduğu gibi vajen dokusunda da operasyondan sonra bir miktar gevşeme olacaktır, ancak hiçbir zaman eskisi kadar sarkık ve gevşek olması söz konusu değildir.

Vajina Daraltma Fiyatları İzmir

Vajina Daraltma Operasyonu Fiyatları yapılacak operasyon tekniğine, beraberinde yapılacak diğer işlemlere, anestezi şekline, operasyonun yapılacağı hastane fiyatlarına göre değişkenlik göstermekte olup +90 532 348 09 08 numaralı telefondan önbilgi ya da ücretsiz öngörüşme için randevu alabilirsiniz.

Hemen Bizi Arayın veya Bir Mesaj Yazın!

Aklınıza takılan tüm sorularınız, görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın.. Görüşleriniz bizim için önemlidir...
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin: